ПАРАФИН ТВЪРД , ЧИСТ ПАРАФИН , 1kg , за кожа , за свещи

Изчерпано количество
кат №
38405
рейтинг:
100 % of 100
ПАРАФИН /ТВЪРД/ 1КГ, ХИМАКС
17,65 лв.
17,65 лв.

Безплатна Доставка над 59 лв до 6 кг.

Бруто тегло
1.100 кг.

ПАРАФИН ТВЪРД, ЧИСТ ПАРАФИН, 1кг., ХИМАКС

Състав:

Парафинов восък - твърдият парафин е смес от твърди въглеводороди с високо молекулно тегло, които се получават от суров петрол. Той се характеризира с относително големи кристали и е неразтворим във вода или алкохол, но умерено разтворими в бензин, терпентин, хлороформ, етер, въглероден дисулфид и масла. Необходимо е също така да се смесва с мазнини. Парафинът съдържа витамини, колаген и избелващи съставки.

Действие и свойства:
Импрегниращо, смозващо, изолиращо. Топлият парафин активира кръвообращението и така "отваря" кожата. Запарващият ефект играе роля на мини-сауна и овлажнителите се абсорбират по-ефективно в кожата. Сухата и изпръхнала кожа става мека, гладка и свежа. Едно от най-полезните свойства на този материал е големият му топлинен капацитет. Парафинът започва да се топи при 52-54 оС и постепенно се превръща в лепкава еластична маса с бял цвят.

За козметични цели се използва само разтопен до течно състояние парафин. Парафинът притежава ниска топлопроводимост, той отделя топлина на много малки порции, поради което не съществува опасност от изгаряния. Температурата на кожата, намираща се под горещия слой парафин, се повишава с не повече от 1.5-2 градуса. Равномерното й нагряване предизвиква различни взаимносвързани физиологични реакции. Рязко се увеличава количеството на функциониращите капиляри, усилва се микроциркулацията и лимфотокът, активира се работата на всички кожни жлези. В резултат на всичко това кожата, намираща се под парафиновия слой, започва обилно да се поти, а заедно с потта на повърхността й излизат и токсините, циркулиращи в организма с кръвта и лимфата. Повърхността на кожата, покрита със слой топъл парафин, се намира в своеобразни парникови условия, тъй като той е много плътно вещество, което не пропуска въздух. Плътната парафинова бариера пречи на потта, излизаща върху кожата, да се изпари. Така водата, от която основно е съставена потта, се всмуква обратно в кожата през епидермиса. Поради твърде големия размер на молекулата им, токсичните продукти на обмена не се всмукват обратно, а остават на повърхността на кожата. Именно заради това всички парафинови процедури имат овлажняващо и детоксикиращо действие.

Как се постига всичко това? На пръв поглед водата се отделя, после се всмуква, а отвън нищо не се внася. Но не е точно така. Попадащата на кожата вода излиза от кръвта и лимфата, а се всмуква в кожата. Така чрез парафинотерапията се осигурява преразпределение на водата в организма в полза на по-нуждаещите се участъци. Благодарение на невероятните хидратиращи свойства на процедурите, само след един сеанс на парафинотерапия еластичността и гъвкавостта на кожата забележимо се повишават. Тези процедури са много подходящи за суха и увяхваща кожа.

Обща потреба:
Парафинов восък е идеално подходящ за производство на свещи първо качество, козметични кремове и фармацевтични мазила, вазелини, Използва се за приготвяне на парафинеста хартия, насищане в дървесината при производството на кибрит и моливи, пастели, печатарски мастила, за апретиране на тъкани, като изолационен материал, химическа суровина и др. Влиза в състава на боята за обувки, на смазочни масла в промишлеността. Други приложения включват водоизолации, за полиране на подови настилки, електрически изолатор, в обработването на кожа. Освен това се използва като антикорозионен агент и в производството на изолационни материали.

Приложение в медицината и козметиката:
Използва се за парафинолечение. Парафинолечението е терапия, която залага на загряването. Използва се нагрят докъм 42 градуса парафин, който се поставя върху найлон и се обвива по профила на ставата, която пък се покрива с одеало. Работи се именно с парафин, защото е пластичен и изстива бавно. Терапията може да се ползва за маникюр и педикюр.

Парафинотерапията е отлично средство за възстановяване на кожата, което я обогатява с колаген и еластан, овлажнява, избелва и има тонизиращо действие. Парафиновата терапия за ръце създава приятното самочувствие на възвърнатата младост. Освен че омекотява кожата и дълбоко я подхранва, парафинът стимулира кръвообращението, изглажда бръчици и изсветлява петна. Парафинът се прилага в козметиката от много години. Парафините от най-ново поколение имат различни начини на приложение в съвременните козметични процедури. Общото между всички тях е, че парафиновата маска винаги се поставя като втора маска. Обемът на парафина значително намалява при охлаждане, свойство, на което се дължи стягащото действие на парафиновите апликации. В процеса на охлаждане ефектът се усилва, достигайки пика си след 25-30 минути. В края на процедурата слоят парафин обхваща плътно всички близкоразположени тъкани. Така кожата се разпъва и бръчките се разглаждат. Всички парафинови процедури, без изключение, имат признато подмладяващо действие. При редовното им прилагане почти изцяло изчезват всички малки бръчици. Освен това, разтягащото действие много добре се справя с подпухналостта на лицето. В пластичната хирургия например, в периода на постоперационната рехабилитация, често се назначава парафинотерапия.

Парафинотерапията доста рядко се прави като самостоятелна процедура. Почти винаги тя се прилага в качеството на покривна маска, нанесена върху други апликации. Най-често основният слой са овлажняващи кремове или термолосиони, съдържащи колаген. Под силно изразеното термично действие на парафина всички активни компоненти проникват много добре в дълбоките слоеве на кожата през разширените междуклетъчни пространства. Едно от големите предимства на парафинотерапията е нейната универсалност. Апликацията може да се направи на всеки участък от тялото – лицето, ръцете, краката, корема и бедрата. Някои салони са снабдени с апарати, позволяващи да се проведе парафинотерапия на цялото тяло.

За по-голям отпускащ ефект се прилагат и прийомите на ароматерапията. В процедурите се използва парафин с добавени екстракти от различни треви и миризми. По желание на клиента той може да бъде натопен в топла вана, миришеща на праскова, лавандула или екзотични плодове. Парафиновата терапия изчиства токсините от тялото, осигурява приятна релаксация, грижа за ставите и костите. Създава перфектен гладък и лъскав вид на кожата, а топлината и приятните ухания действат прекрасно на психиката.

Парафинотерапия в домашни условия:
Парафинотерапията не е от скъпите процедури. Тя е и доста лека и непретенциозна за изпълнение и може да се приложи в домашни условия. Необходим е само специално пречистен козметичен парафин. Трябва да се има предвид, че за всяка процедура отива доста голямо количество – не по-малко от 2-3 kg. Разтопяването се прави на водна баня. Парчетата се поставят във висок емайлиран съд, така че да не попадат капки вода в него. Кожата трябва да се подготви за процедурата. С помощта на ексфолиант се премахват мъртвите клетки на епидермиса, а след това на мястото на апликацията се нанася овлажняващ крем, който играе ролята на основна маска. Преди нанасянето на парафина на кожата, температурата му се проверява на горната страна на дланта, за да се изключи вероятността от евентуално изгаряне.

Ако правите парафинотерапия на ръцете, трябва да потопите ръката в парафин до края на китката, да я подържите няколко секунди, да я извадите за 10 секунди, след това отново да я потопите в парафина. Това се повтаря 6-8 пъти, докато ръката се покрие с дебел слой парафин. След това на ръката се поставя полиетиленова торбичка, а отгоре – хавлиена ръкавица. След 25 минути ръкавицата и торбичката се свалят, а парафинът се отстранява в посока от китката към пръстите. По същия начин се провежда и парафинотерапията на ходилата. При апликация върху лице след нанасяне на първия слой върху него се поставя салфетка от марля, която после е необходима за свалянето на маската. Върху салфетката се нанасят още 5-6 слоя, а след 20 минути маската се сваля в посока от шията към челото. Поне 10-15 минути след процедурата не трябва да се излиза навън, за да се избегнат резките температурни разлики.

Тези, които смятат да прилагат парафинотерапия в домашни условия, трябва да знаят, че парафинът се използва само веднъж. Употребеният вече парафин губи почти всички свои полезни свойства, така че за всяка процедура трябва да се купува нов.

Противопоказания:
Както и всяка друга топлинна процедура, парафинотерапията има специфични противопоказания. Към общите противопоказания се включват хипертонична болест, инфекциозни заболявания и диабет. Различни други заболявания са противопоказни за местните апликации. При гнойни обриви например, не се прави парафинотерапия на лицето, а при варикозно разширени вени на долните крайници не се препоръчва парафинотерапия на краката. Въпроси от подобен характер е най-добре предварително да бъдат уточнени с лекар или професионален козметолог.

Внимание:
Парите на парафина имат известно канцерогенно действие. Това е опасно за персонала, който трябва работи в специални помещения, а не за пациентите.

Производител:

ХИМАКС ФАРМА ЕООД

Напишете вашето мнение
Само регистрирани потребители могат да оставят мнения. Моля влезте в профила си или си направете регистрация