Треска – лечение, хранене, билки, хомеопатия, хидротерапия
Треската се определя като температура на тялото, надвишаваща 37°С (98,6° по Фаренхайт), измерена в устата, и може да се придружава от треперене, жажда и пламнала кожа.
Обикновено е признак, че организмът се бори с някаква инфекция, макар да е понякога резултат от прекалено излагане на горещина или студ, или при децата следствие от преживян шок или емоционално разстройство. Ако треската продължава повече от три дни, обърнете се към лекар. Ако при детето се появят някои от следните симптоми, веднага извикайте лекар:
• Температура, по-висока от 40°С/104° F.
• Ако гледа с празен поглед и е разстроено.
• Ако започне да потреперва.
Лечение на треска
Практикуващите нетрадиционна медицина смятат, че треската е по-скоро симптом на оздравяване, отколкото на боледуване. При децата обикновено възстановява равновесието в организма и след това се чувствуват много по-добре.
Видове треска
Треската се разделя на степента на повишаване на температурата на:
- субфибрилна (треска в рамките на 37,1-37,9 ° C),
- умерена (38-39,5 ° C),
- висока (39.6-40.9 ° C),
- хиперпиретична (41 ° C и повече).
Стадии на треската
В зависимост от характера на колебанията в дневната температура във втория етап на треска, тя се разделя на следните видове:
- прекъсваща,
- отславаща
- изтощителна,
- постоянна
- възвръщаща се
- атипична
Причини за треската
Най-честата причина за треска е вирусна инфекция. Типични придружаващи симптоми са хрема, кашлица, болки в гърлото, мускулни болки и усещане за синини. При някои видове инфекции могат да се появят диария, повръщане и силна коремна болка. В повечето случаи тези инфекции продължават няколко дни и тялото на здрав човек е в състояние самостоятелно да се справи с тях, като използва за целта повишаването на телесната температура.
Лечението на треска се състои в приемане на лекарства за облекчаване на симптоми като болка, кашлица и други, както е препоръчано от Вашия лекар. В случай на висока температура, диария или повръщане е важно редовно да се попълва течност и електролити. Можете да закупите специални глюкозо-електролитни лекарства в аптеката, можете да използвате и спортни напитки.
Сред често срещаните вирусни инфекции най-опасен е грипът, усложненията от които са основната причина за смърт сред възрастните хора и хората с отслабена имунна система. В случай на откриване на грип при човек в риск, се препоръчва използването на антивирусни лекарства.
Билки при на треска
• Запарка от коча билка смъква телесната температура: 1 чаена лъжичка от сушената билка се залива с чаша вряща вода, запарва се 15 минути и се пие 3 пъти дневно.
Хомеопатия при на треска
• При внезапна треска след измръзване, която се влошава нощем, съпроводена е от уплаха: самакитка (Асоnitе).
• При пламнала кожа и блестящи, втренчени очи, унес, гореща глава и студени крайници: беладона (Веllаdonna) .
• Хладно тяло при докосване, но с оплаквания от изгаряща болка, желание да се пият малки количества течности през кратки интервали, неспокоен и потиснат: бял арсеник (Аrsenicum аlbum) .
Да се взема на всеки 15 минути до 4 дози и да се повтори при необходимост
Цветолечение на Бах
• Добре действува Rescue Remedy , особено ако треската е в резултат от шок или детето е изплашено. Капнете 2 капки под езика.
Хранене при на треска
• Яжте колкото се може по-малко и пийте много течности. Топла вода с мед и лимон предотвратява обезводняването и е източник на енергия.
• Треската изтощава организма; след като температурата спадне, възстановявайте жизнените сили с много зеленчуци във вид на супа, пресни плодове и сокове, а по-късно - зърнени храни и белтъчини.
Хидротерапия при на треска
• Поставете мокри студени компреси по кожата или гъба, напоена с хладка вода, за отнемане на температурата.
Традиционна медицина при на треска
• Лекарите обикновено препоръчват парацетамол или аспирин за възрастните и за децата над 12 години.