- Начало /
- ГРИПЕКС ХОТАКТИВ - при настинка и грип
ГРИПЕКС ХОТАКТИВ - при настинка и грип
8 сашета 650/50/10мг.
GRIPEX HotActive
Съдържание в 1 саше: Активни вещества: Парацетамол - 650мг; Аскорбинова киселина (Вит.С) - 50мг; Фенилефринов хидрохлорид - 10мг.
Показания: Грипекс ХотАктив, прах за перорален разтвор, е комбиниран лекарствен продукт с определено съдържание с антипиретично и аналгетично действие. Също така възстановява проходимостта на носните пътища. Този продукт е показан за облекчаване на симптомите на настинка грип и грипоподобни състояния, като повишена температура, главоболие, болки в гърлото, мускулите, костите и ставите, както и проявите на ринит, които съпътстват настинката и грипа.
Не използвайтеГрипекс ХотАктив:
- ако сте алергични (свръхчувствителни) към активните вещества или към някоя от останалите съставки на Грипекс ХотАктив
ако страдате от някое от следните заболявания:
- нестабилна коронарна сърдечна болест
- сърдечна аритмия
- високо кръвно налягане
- вроден дефицит на глюкозо-6-дехидрогеназа и дефицит на метхемоглоби редуктаза
- тежка чернодробна или бъбречна недостатъчност
- вирусен хепатит
- алкохолизъм
- фенилкетонурия
- закритоъгълна глаукома
- хипертиреоидизъм
- по време на лечение с МАО инхибитори и две седмици след спиране на техния прием
- в комбинация с трициклични антидепресанти
- по време на лечение със зидовудин (лекарство използвано при лечение на HIV инфекции)
- при деца под 12 годишна възраст.
Обърнете специално внимание при употребата на Грипекс ХотАктив:
- Ако имате чернодробна и бъбречна недостатъчност, бронхиална астма, простатна хиперплазия, синдром на Raynaud (побледняване, последвано от цианоза на пръстите на ръцете и краката, крайните части на ушите и носа, често провокирани от студ или емоции), коронарна сърдечна болест, диабет.
- Ако взимате антикоагуланти, трябва да се консултирате с лекар преди да започнете да приемате Грипекс ХотАктив.
- Ако приемате антагонисти на ?-адренергичните рецептори, използвайте внимателно този лекарствен продукт.
- Проверете, дали други лекарства, които взимате не съдържат парацетамол, поради риск от предозиране.
- Не вземайте едновременно и други лекарства против грип, настинка и деконгестанти (симпатикомиметици).
Трябва да се консултирате с Вашия лекар, ако горните предупреждения се отнасят до минали обстоятелства.
Не употребявайте алкохол по време на приема на това лекарство поради риск от токсично чернодробно увреждане.
Употреба на други лекарства: Моля информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепта.
Този лекарствен продукт не трябва да се приема едновременно с други лекарства, които съдържат:
- парацетамол (активно вещество в препаратите, използвани при настинка и грип)
- фенилефрин или псевдоефедрин, използвани за симптоматично лечение на ринит (течащ нос)
- други симпатикомиметици или МАО инхибитори (използвани за лечение на артериална хипертония и при депресия)
- Зидовудин (антивирусно лекарство, използвано за лечение на HIV инфекция).
Консултирайте се с Вашия лекар преди започване на едновременно лечение с:
- орални антикоагуланти (варфарин, кумарин)
- антиепилептици
- барбитурати (сънотворни и успокоителни лекарства)
- лекарства, понижаващи артериалното налягане (гванетидин, мекамиламин, метилдопа, резерпин)
- индометацин (лекарство с аналгетично и противовъзпалително действие)
- антагонисти на ?-адренергичните рецептори (лекарства, които се използват при артериална хипертония и сърдечносъдови заболявания)
- трициклични антидепресанти.
Прием на Грипекс ХотАктив с храни и напитки: Не употребявайте алкохол по време на приема на това лекарство, поради риск от токсично чернодробно увреждане.
Бременност и кърмене: Този лекарствен продукт не трябва да се използва по време на бременност.
Този лекарствен продукт не трябва да се използва през периода на кърмене.
Шофиране и работа с машини: Лекарственият продукт може да наруши способността за концентрация и да повлияе на времето за реакция. По тази причина, шофирането и работата с машини трябва да се извършва внимателно.
Дозировка и начин на приложение: Лекарствен продукт без лекарско предписание за възрастни и деца над 12 години.
1 саше на всеки 4-6 часа (максимум 4 сашета дневно).
Съдържанието на сашето трябва да се разтвори в чаша с гореща вода, за да се получи топла напитка.
КАК ДА СЪХРАНЯВАТЕ ГРИПЕКС ХОТАКТИВ: Да се съхранява под 25? С.
Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
Не използвайте Грипекс ХотАктив след срока на годност, отбелязан върху опаковката.
Производител: US PHARMACIA
Напишете своето собствено мнение
Само регистрирани потребители могат да пишат мнения и коментари. Моля, влезте в системата или се регистрирайте
-
GE132 Органичен германий - мощен антиоксидант, 60+30 капс.
Цена:Запази в желаниРедовна цена: 118,88 лв.
Промо цена 94,99 лв.
-20%
Може би ще проявите интерес и към следните продукти
![]() НЕО-АНГИН N БЕЗ ЗАХАР - болки в гърлото
Цена:
10,07 лв.
|
![]() ВИЗИН КОЛИР, 15мл
Цена:
14,28 лв.
|
![]() КСИЗАЛ - при алергичен ринит, 5 мг, 20 табл.
Цена:
23,28 лв.
|
![]() НАЗИК назален спрей - при хрема
Цена:
10,40 лв.
|
-
GE132 Органичен германий - мощен антиоксидант, 60+30 капс.
Цена:Запази в желаниРедовна цена: 118,88 лв.
Промо цена 94,99 лв.
-20%