- Начало /
- Аналгин Хин, 250 mg, 10 табл.
АНАЛГИН ХИН, ПРИ БОЛКА И ТЕМПЕРАТУРА, СОФАРМА,ТАБЛЕТКИ X 10,250 мг
ANALGIN Chin
Активното вещество е: метамизол натрий 250 мг
Другите съставки са: хининов хидрохлорид, повидон, целулоза микрокристална ,натриев нишестен гликолат, силициев диоксид, колоиден безводен, талк, магнезиев стеарат.
Филмово покритие: поливинилов алкохол, макрогол, титанов диоткид, талк, хинолиново жълто, брилянтно синьо.
КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА АНАЛГИН ХИН И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА:Аналгин Хин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства. Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.
Аналгин Хин се използва за: за понижаване на висока температура; повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход: главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при заболявания на имунитета, бъбречни и жлъчни колики.
ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ АНАЛГИН ХИН: Не използвайте Аналгин Хин в следните случаи:
- ако сте алергични към активното вещество метамизол, към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на продукта.
- остра чернодробна порфирия или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност
- тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания
- заболявания на кръвта, като апластична анемия, агранулоцитоза и левкопения
- бременност и кърмене
- деца под 10-годишна възраст
Обърнете специално внимание при употребата на Аналгин Хин:
- ако сте алергични към обезболяващи или противоревматични лекарства, други медикаменти или храни.
- при алергично обусловена бронхиална астма
- ако Ви е известно, че имате заболяване, протичащо с намаляване броя на белите кръвни клетки
- ако имате бъбречни или чернодробни нарушения
- ако имате ниско кръвно налягане
Прием на Аналгин Хин с храни и напитки: По време на лечение с Аналгин Хин не се препоръчва употреба на алкохол поради възможност от засилване на нежеланите ефекти на лекарството.
Бременност: Не се препоръчва прилагането на продукта през време на бременност
Кърмене: Употребата на продукта в периода на кърмене е нежелателна. В случаите на наложителна употреба кърменето трябва да се преустанови.
Шофиране и работа с машини: При приемането на високи дози Аналгин Хин не се препоръчва управление на моторни превозни средства или работа с машини, изискващи активно внимание, тъй като е възможно да повлияе неблагоприятно вниманието и да наруши реакциите при неочаквани ситуации
Важна информация относно някои от съставките на Аналгин Хин: Този лекарствен продукт съдържа като помощно вещество хининов хидрохлорид. При дози, многократно надвишаващи препоръчаните в тази листовка, може да предизвика нарушения на сърдечния ритъм, зрителни и слухови нарушения, реакции на свръхчувствителност, нарушения на кръвта.
КАК ДА ИЗПОЛЗВАТЕ АНАЛГИН ХИН: таблетките се приемат през устата цели, с чаша вода. Обичайната доза е:
Възрастни и подрастващи над 15 години:
По 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 12 таблетки дневно
Деца от 10 до 15 години:
По 1 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 8 таблетки дневно.
Продължителност на лечението: Прилагайте Аналгин Хин не повече от 3 до 5 дни. Ако след 3 дни не настъпи облекчение или продължавате да поддържате висока температура, консултирайте се с лекуващия лекар.
ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ: Възможни са прояви на свръхчувствителност - сърбеж, кожен обрив, уртикария, отоци, еритема.
Много рядко - астматичен пристъп, анафилактичен шок. В отделни случаи се наблюдава синдром на Stivens-Johnson или Lyell. Може да се появи чувство на дискомфорт, гадене, стомашна и коремна болка.
Рядко - повръщане ,диария, в изолирани случаи - разязвявания или кървене от лигавицата на стомашно-чревния тракт, главоболие, световъртеж, понижаване на кръвното налягане, ускорен сърдечен ритъм, бъбречни увреждания като поява на белтък в урината, намалено или повишено количество урина, възпаление на бъбреците. Много рядко могат да настъпят промени в кръвната картина: агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения.
Характерните признаци на агранулоцитоза включват възпалителни изменения на кожата и лигавиците на устата, гърлото, половите органи, болки в гърлото и повишена температура. При внезапно влошаване на общото състояние, ако високата температура не спада или се появява повторно, при поява на болезнени изменения на лигавиците и кожата, прекратете приема на Аналгин Хин и се обърнете към лекар.
Производител: СОФАРМА АД
Напишете своето собствено мнение
-
Аналгин, при болка и висока температура, 500 mg, 20 табл.
Цена:Запази в желаниРедовна цена: 2,80 лв.
Промо цена 2,60 лв.
-7%
-
Аналгин капки, 500 mg / ml, 20 мл
Цена:Запази в желаниРедовна цена: 6,90 лв.
Промо цена 6,42 лв.
-7%
-
Аналгин, при болка и висока температура, 500 mg, 20 табл.
Цена:Запази в желаниРедовна цена: 2,80 лв.
Промо цена 2,60 лв.
-7%
-
Аналгин капки, 500 mg / ml, 20 мл
Цена:Запази в желаниРедовна цена: 6,90 лв.
Промо цена 6,42 лв.
-7%