Подуване на корема, газове в корема

тежест в стомахаПо време на Коледните празници много хора преяждат, което води до тежест в стомаха и невъзможност да се преработят всички поети храни. Неусвоените храни водят до редица проблеми, едни от които пълнеене, запек, подуване и др. Има решение за този проблем без химия и таблетки! Тайната винаги са били подправките! Освен невероятен вкус в ястието, те имат и друго изкючително важно действие. Не е пресилено да се твърди, че в тях е и ключът на здравословното хранене. Със своите алкалоиди  и етерични масла подправките активират жлезите на храносмилателната система, подпомагат пълноценното усвояване на полезните хранителни вещества и убиват опасни за здравето микроорганизми.

  • Чай Стомашен - при язва, гастрит и колит, насипен

    Чай Стомашен - при язва, гастрит и колит, насипен

    Цена: 5,52 лв.

  • Тинктура Галистомахче - при гастрит и язва, Bioherba, 100 мл
  • Тежест в стомаха причини

    Много честото извинение за посещение при гастроентеролог е усещане за постоянна тежест в стомаха, причините за които могат да започнат от банално храносмилане и да приключат с тежки заболявания на епигастричния област.

    Неприятните симптоми значително влошават качеството на живот на човека, намалявайки производителността и предотвратявайки нормалното функциониране на тялото. Тъй като процесът на храносмилане се състои в съвместната работа на различни органи, не винаги постоянната тежест в стомаха е пряко свързана с този орган.

    Тежестта в корема, усещането за пренаселеност, киселини и гадене - тези симптоми в традиционната медицина се комбинират в един термин-"диспепсия". Ако такива симптоми не са усложнени от сериозни заболявания (напр. язви или гастрит), този комплекс от състояния е известен като "мързелив стомашен синдром". Това интересно име се дължи на специално условие-нарушение на двигателната функция на стомаха по време на перисталтиката. В същото време, изглежда, сякаш отказва да изпълнява основната си функция, т. е. храносмилането на храна. Поради такава некоординирана работа, хранителната тежест е принудена да остане в червата по-дълго, отколкото трябва, и в резултат на това човек започва да се чувства тежест в корема и други неприятни усещания.

    Ако усещането за тежест в стомаха след хранене, винаги възниква вината може да бъде:

    Нарушения на диетата под формата на ядене на мастни, прекомерно солени ястия, бързо хранене, както и пикантни храни.
    Преяждане, особено във вечерните периоди (тъй като процесът на храносмилане през нощта физиологично се забавя).
    Чести закуски между основни ястия.
    Машинно хранене, хранене на крак (в такива случаи човек често си позволява да яде над нормата).
    Пиене на сладки газирани напитки.
    Злоупотреба с продукти, които насърчават повишеното образуване на газ и ферментация (черен хляб, бобови растения, зеле, млечни продукти и сладкиши).

    Как да избегнем тежестта в стомаха?

    За да не се стигне до болницата, най-добре е да се отдели време за по-здравословен начин на живот. За да се изправяте срещу тежестта в корема възможно най-рядко, си струва да преосмислите лошите си навици и да придобиете нови, по-здравословни и по-полезни.
    Избягвайте алкохола и пушенето.
    Физическа активност. Движението е живот. Правилният режим на движение ще гарантира здравето на всички вътрешни органи, а не само храносмилателни органи.
    Избягване на чести стресови ситуации. По време на нервните натоварвания всички системи на тялото страдат, а ефектите от такава експозиция са дълги за лекувани.

    Кога да се храним ри тежест в стомаха

    Спазване на правилата на рационално и балансирано хранене. Това означава, че диетата на здравия човек се състои главно от здрави и правилно преработени храни. Забранено е използването на мастни, пържени, пикантни ястия, сол и сладкиши. Режимът на пиене е важен. Най-добре е да разпределите дневното меню на 4-5 хранения.

    Какви храни да консумираме при тежест в стомаха

    Избягвайте приема на храни, които могат да нарушат храносмилателни процеси. Към тях се включват не само пържени, пикантни, мастни храни, но също така и храни, богати на въглехидрати (картофи, сладкиши), протеин (яйца, бобови растения, гъби) и фастфууд.

    Предлагаме ви пакет селектирани подправки, които освен че са подходящи за направа на Коледните и Новогодишните специалитети, подпомагат храносмилателната система. Използвайте ги всеки ден и ще забележите разликата във вкуса и аромата на вашата домашна кухня. В допълнение ще забележите, че храносмилателната ви система се подобрява и дискомфорта намалява.

    Друг ефикасен способ за намаляване тежестта в стомаха е билковият чай при Тежест след нахранване. Той съдържа очиболец корен, кървавиче корен, овчарска торбичка стрък, лайка цвят и мента лист. Билки с доказан ефект върху стомашно чревният тракт.