bilki.bg - Раят на билките!

Количка 0 бр. 0,00 лв.

ЛЕЧЕНИЕТО С БИЛКИ НА АСТМА ПРИ ДЕЦАТА


astma-1.jpgКакво представлява астмата

Астмата е заболяване на белия дроб и се характеризира с възпаление на бронхите, обструкция на дихателните пътища, спазми на гладката мускулатура на бронхите и натрупване на гъста слуз в белите дробове. Това води до хиперинфлация на белите дробове, задържане на въздух и спиране на достатъчното издишване на детето.

Симптоми на астмата

Недостига на въздух, кашлицата, усещането за недостиг на въздух и хрипове са озновните симптоми. В тези случаи, за едно дете е по-трудно да вдиша, отколкото да издиша. Хриповете се характеризират с висок свистящ звук, характерен при издишване, а не при вдишване (за разлика от бронхита и пневмонията). Децата, които страдат от хронична астма по-често получават кризи на бронхоспазми. Когато не изпитват остри атаки, децата е възможно да имат леки хрипове или хронично дразнеща кашлица. Острият астматичен пристъп може да трае няколко минути, часове или дни. По време на асматичния пристъп се комбинират няколко фактора, които правят дишането трудно: мускулите се свиват и стесняват дихателните пътища, лигавиците набъбват и се сгъстява секрета, което блокира дихателните пътища. Недостигът на въздух и невъзможността да се вдишва и издишва често води до паника и страх по време на пристъпа, което влошава ситуацията. Астматичните атаки по-често се случват през нощта, но могат да се появят и след физически или емоционален стрес. Физическият стрес може да възникне след упражнения, алергенни храни, излагане на дразнещи вещества или инфекциозни / възпалителни процеси. Емоционалният стрес може да е причинен от различни фактори, и не на последно място може да бъде спомена от предишни остри пристъпи. Съществува голямо разнообразие от поводи, които сами по себе си или в комбинация могат да предизвикат астма.

  • Астрагал корен на прах - силен имуностимулант, Astragalus Merabranaceus
  • Коприва лист - при анемия и кръвотечение, Urtica dioica

    Коприва лист - при анемия и кръвотечение, Urtica dioica

    Цена: 1,67 лв.

  • Честите причини на астмата включват


    astma-4.jpgАлергии

    Вещества като прах, полени, животински пърхот, мухъл и много различни храни могат да предизвикат алергична реакция, която да провокира асматичен пристъп. Често има фамилна анамнеза за атопични заболявания като астма, екзема и сенна хрема. Инфекцията на дихателните пътища (бронхит, кашлица, настинки, грип) на бронхиалното дърво могат да предизвика дразнене и възпаление, което води до свиване на бронхите. Бронхиалната астма се наблюдава най-често при деца на възраст от две до шест години. В допълнение към обичайните симптоми на астматичния пристъп, придружаващи симптоми включват повишена температура и суха кашлица.


    Дразнене

    Когато във въздуха има вещества, които драздразнят дихателните пътища, това също е възможно да предизвика асматичен пристъп. Честите дразнители са дим, смог, химикали, парфюми, почистващи препарати, студен въздух и дървени стърготини.

  • Зелен чай Сенча лист - екстра качество BOF, Camellia sinensis
  • Глухарче стрък с лист - при анемия и авитаминоза, Taraxacum officinale

  • Емоционални фактори

    Стресови ситуации, тревожност, нервност, несигурност или страх могат да отключат пристъп. Едно дете може да пострада в определена среда, когато е далеч от семейството или след отделяне от родител. Факта, че детето има астма и е имало остър пристъп е само по себе си безпокойство. Този фактор допълнително утежнява ситуацията по време на пристъп.


    Семейната история

    Детето може да има наследствена астма, която се среща при брат, сестра или друг близък роднина, който също страда от астма, екзема или сенна хрема.


    Храносмилателни смущения

    Когато храносмилателната система не функционира правилно или детето е склонно да преяжда, също е възможно да се стигне до астматичен пристъп, тъй като тези състояния дразнят нервната тъкан в стомаха, причинявайки рефлекс върху бронхиалното дърво в резултат на бронхоспазъм.


    Допълнителни фактори, които трябва да се изследват са претоварване на черния дроб, дисбаланс в храносмилателната микрофлора, солна киселина или други храносмилателни ензими. Лошо елиминиране на отпадъците и токсините в организма, хроничен запек и свръхрастеж на гъбички или паразити в червата.


    Повишено токсично натоварване

    Ако детето има повишено натоварване с токсини от околната среда като хранителни добавки, оцветители или пестициди, това може да доведе до това състояние.


    Когато се работи срещу преодоляване на астмата е важно да се съсредоточим върху общата жизненост, здравето и констипацията на детето. За да се справите с всички фактори и за да се сведе до минимум излагането на всички дразнители, трябва да се подобрят функциите и здравето на имунната, храносмилателната и дихателната системи. Лечението на астма може да отнеме от няколко месеца до няколко години.

    Погрижете се за храносмилателната и имунната система, алергиите, екземите и сенната хрема.

    astma-3.jpg

    Лечение и препоръки за здравословно хранене

    • Избягвайте високо алергенни храни като яйца, риба, миди, ядки и фъстъци, които обикновено причиняват незабавна алергична реакция. Мляко, шоколад, пшеница, цитрусови плодове, домати, хранителни оцветители и добавки, които обикновено предизвикват реакция по-късно. начало. Бананите също могат да бъдат проблем.
    • Избягвайте хранителни добавки като азобагрила (тартразин, сънсет жълто, кохин) азо багрила като натриев бензоат, серен диоксид и сулфити. Тартразинът се намира в много преработени храни, витамини и някои лекарства. Сулфитите се намират в салатни дресинги, картофени продукти и авокадо.
    • Нисък прием на животински продукти като месо, яйца и млечни продукти могат да бъдат полезни.
    • Увеличаване на пълнозърнестите храни, пресни зеленчуци, плодове и сусам.
    •Избягвайте преработени и рафинирани храни, като например продукти от бяло брашно, маргарин и хидрогенирани масла.
    • Използвайте пресни сурови масла като зехтин, ленено семе, слънчоглед и сусам върху салати и шейкове. Да не се готви с тези масла. Гответе със зехтин или масло от рапица.

    Лечение на астма с билки

    Давайте билкови чайове или удари за изграждането на имунната, храносмилателната, детоксикация и дихателната системи на тялото. Комбинирайте няколко от тоничните билки като астрагал корен, невен, глухарче, исоп, коприва, овес, червена детелина, живовляк и бял равнец. Японският зелен чай е с много високо съдържание на флавоноиди, които помагат за стабилизиране на мастоцитите и намаляване на възпалението. Той може да се приема самостоятелно или смесен с мента или анасон за вкус. Пийте 2 до 3 чаши дневно.

    Витамини, минерали, антиоксиданти като бета-каротин, селен, цинк и витамини Е и С ще помогнат да се стабилизира химичния отговор на организма, който предизвиква асматичните пристъпи, и ще подобри метаболизма на мастните киселини.

    Есенциални мастни киселини, гама-линоленова киселина и ейкозапентаенова киселина са особено полезни при блокиране на химичните вещества, които предизвикват бронхоспазъм. Биофлавоноидите, особено кверцетина, могат да помогнат за стабилизиране на хистамин-освобождаващите клетъчни мембрани, които блокират химичната възпалителна реакция. Магнезият е необходим за отпускане на гладката мускулатура и може да бъде полезен за подобряване на астматичното дишане. Приемът на магнезий и витамин С преди упражнения могат да помогнат да се предотврати появата на индуцирана атака.


     

    Продукти свързани със статията

    1. Астрагал корен рязан - при вирусни инфекции, Astragalus Merabranaceus
    2. Глухарче стрък с лист - при анемия и авитаминоза, Taraxacum officinale
    3. Исоп лечебен стрък - при кашлица, Hyssopus officinalis.

      Исоп лечебен стрък - при кашлица, Hyssopus officinalis.

      Цена: 3,70 лв.

    4. Червена Детелина цвят - при менопауза и ПМС, Trifolium pratense