bilki.bg - Раят на билките!

Количка 0 бр. 0,00 лв.

Инфекции на пикочните пътища при деца, лечение с билки при децата

urinirane.jpg

Болки при уриниране и заболявания на пикочните пътища при деца

Какво представлява инфекция на пикочните пътища

Инфекциите на пикочните пътища са често срещани по време на детството. Те се появяват по-често при момичетата, отколкото при момчетата, поради анатомичната разлика в дължината на уретрата. Около 5 процента от момичетата получават инфекции на пикочните пътища, преди да навършат пълнолетие. Инфекциите на пикочните пътища при бебета могат да бъдат причинени от структурна аномалия някъде по пикочните пътища. Това може да доведе до частичен или пълен блок в потока на урината, в резултат на отлива и застой, урината от пикочния мехур се изтича обратно в бъбреците. Много често инфекции на пикочните пътища са причинени от бактерията Е - коли, която се намира нормално в големи количества в червата. Бактериите могат да се движат от перинеалната област към ректалната област на уретрата. Неправилното избърсване, памперсите, запека провокират всички начини за разпространение на бактериите. Някои инфекции на пикочните пътища могат да бъдат причинени от дрожди във вагиналната област. Инфекцията може да повлияе на пикочния канал, пикочния мехур (цистит) или бъбреците.

  • Ружа медицинска белен корен - при кашлица и храчки, Althaea officinalis
  • Дива сушена Червена боровинка BOF - лечебна, без захар, Vaccinium vitis-idaea
  • Симптоми при инфекции на пикочните пътища

    Инфекцията на пикочните пътища, може да премине без никакви симптоми. Това е е така наречената мълчалива инфекция на пикочните пътища. Най-честите симптоми, свързани с инфекция на пикочните пътища, включват всяко едно или комбинация от следните: честота на уриниране, болка при уриниране, нощно напикаване, през деня инконтиненция, миришеща урина, мътна или кървава урина, повишена температура, болки в гърба и в корема, повръщане или неразположение.

    Инфекциите на пикочните пътища могат трудно да се диагностицират ако симптомите са неясни. Лекарят може дапусне изследвания на урината за да се установи инфекциозния агент за точна диагноза. Ако инфекцията не се лекува, тя може да се появи отново след няколко седмици.

    Ако детето ви не реагира на лечение след няколко дни или симптомите се влошат, налична е повишена температура или са налични персистиращи симптоми или болки в гърба, веднага се консултирайте с лекар.

    Хроничната инфекция на пикочните пътища може да бъде симптом на алергия към храна или свръхрастеж на кандида.

    Лечение на инфекции на пикочните пътища с билки

    • Уверете се, че детето ви поема достатъчно течности вода и билкови чайове. Избягвайте плодови сокове, поради високото съдържание на захар. Неподсладен сок от червени боровинки може да бъде полезен за предпазване от разпространение на инфекцията по пикочните пътища. Червената боровинка помага да се направи пикочния тракт хлъзгав, така че бактериите да не могат да се задържат. Използвайте 56 гр до 113 гр два пъти на ден. Постарайте се детето да пие най-малко 1 чаша вода или билков чай на всеки час. Добавяне на лимон във водата може да бъде полезно.

    • Използване на билкови лекарства, които са диуретик ще помогне да се стимулира отделянето на урина и промиване на пикочо-половата системата. Общите диуретични билки включват мечо грозде, листа от глухарче, магданоз, хвощ и коприва. Хвощът, мечото грозде и копривата имат стягащо действие и ще помогнат за успокояване на възпалението.

    Успокояваща билки е корена от бялата ружа, който ще намали възпалението, раздразнителността, горещата или парещата болка.

    • Комбинирайте антисептичните билки, за да помогне на борбата с инфекцията. Ароматните билки, съдържащи етерични масла действат добре, като пикочни антисептици. Попадайки попдайки в организма, който ги изхвърля, чрез урината те естествено носят своите антисептични и антимикробни действие на заразения район. Някои от билките са мащерка, исоп, розмарин, хвойна, акай бери и бял равнец.

    • Подкрепете имунната система с витамини и минерали:

    200 до 500 мг витамин С, три пъти на ден;

    цинк, от 10 до 15 мг дневно; биофлавоноиди, 100 до 500 мг дневно.

    Билкови комбинации при инфекции на пикочните пътища при деца

    Сироп от бяла ружа

    56 гр бяла ружа корен, нарязани на парчета 2 ч.л. захар, 1 чаша дестилирана вода. Накиснете корена от бяла ружа във вода за 12 часа. Добавете захар и се загрейте до кипене, охладете и прецедете през тензух. Налейте в бутилка и съхранявайте в хладилник. Използвайте по 1 чаена лъжичка 4 пъти на ден.

    Вода от ечемик вода

    Полезна е за успокоение на пикочните дразнения и увеличаване на уринирането. Накиснете 56 гр ечемик в 1 литър вода в продължение на 12 часа или оставете да къкри, докато омекне. Прецежда се. Подслажда се с мед, ако желаете. Давайте по няколко чаши вода от ечемик ден.

     

     

    Продукти свързани със статията

    1. Дива сушена Червена боровинка BOF - лечебна, без захар, Vaccinium vitis-idaea
    2. Глухарче стрък с лист - при анемия и авитаминоза, Taraxacum officinale
    3. Мечо грозде лист - при цистит и уринарни инфекции, Uvae Ursi
    4. Розмарин лист, Rosmarinus officinalis L.

      Розмарин лист, Rosmarinus officinalis L.

      Цена: 1,39 лв.

    5. Полски Хвощ стрък - при пясък и камъни в бъбреците, Equisetum arvense